1709/​605

Dansk møbeldesign

Rektangulært sofabord med stel af stål og top af sort skiffer. H. 39,5. L. 125. B. 80.

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design (udskudt), 4. marts 2017

Kategori
Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt