1506/34
Dansk standur i kasse af grønmalet træ. Skiven sign. P. Arboe. 18. og 20. årh. H. 215.
Kasse og værk ikke oprindeligt samhørende; Lodder, pendul samt nøgler medfølger. Bemærk venligst: Bruun Rasmussen garanterer ikke for værkets fremtidige funktionsduelighed.
Ældre malerier og møbler, 2. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
13 bud