11942/​109
Vilhelm Lundstrøm: Komposition med to nøgne personer, ca. 1920. Sign. Lundstrøm. Litografi. Bladstørrelse 43×32. Uindrammet.

Be­skriv­el­se

Komposition med to nøgne personer, ca. 1920. Sign. Lundstrøm. Litografi. Bladstørrelse 43×32. Uindrammet.

Sælger oplyser

Oprindelig stand uden tidligere indramning.

Kunst, antikviteter & design, 17. oktober 2019

Moderne grafik

Kunstner

Vilhelm Lundstrøm (f. København 1893, d. sst. 1950)

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag