2048/1173
Diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med otte brillantslebne diamanater på i alt ca. 0.80 ct. Front ca. 7×19 mm. Str. 51. 1980.
Kopi af kvittering fra Otto Nielsen dateret 12/2–80 medfølger.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker og Fashion, 25. november 2020
Vurdering
Hammerslag