1334/648
Carl Trock-Madsen (f. København 1891, d. 1953)
Klippelandskab. Sign. TM 35; sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 80×93.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Moderne kunst og design, 20. august 2013
Vurdering
Hammerslag