2005/​120 Et par løgformede spir af patineret messing. 19. årh. H. 30. (2)

Be­skriv­el­se

Et par løgformede spir af patineret messing. 19. årh. H. 30. (2)

Den ene med reparation, den anden med skrue. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

1.550 kr.
1.500 kr.