Ubekendt maler, 18. årh,
Portræt af herre med hat og kranie. Utydelig signeret. Olie på lærred. 37×28.
Retoucheringer. Talrige krakeleringer. Afskalning i højre, øvre hjørne. Lærredet er dubleret.