2015/2010
Herrearmbåndsur af 18 kt. guld. Model 6000, ref. WH514. Automatisk værk med dato. Hvid urskive med forgyldte visere og timemarkører. Senere rem af sort læder med forgyldt spænde. Urets diam. 40 mm. 2007.
Original æske, certifikat og manual medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 8. april 2020
Vurdering
Hammerslag