2423/​2047

Rolex

Oyster perpetual day-just af 18 kt. guld og stål. Ref. 69173 mekanisk værk med automatisk optræk. Jubilee lænke af 18 kt. guld og stål omkreds ca. 15,5 cm. Ø 25 mm.

Serviceret 26/4–2024. Serienr. E509927. Endeled nr. 468B. Æske medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker på urkasse og glas.

Armbåndsure, 5. juni 2024

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

12.500 DKK

12.500 DKK
12.000 DKK