2039/78
Det danske rigsvåben af punslet kobber samt mindplakette for Christian IX af støbejern, stemplet V. Johansen, 1869. 19. årh. H. 30–39. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Bule og defekt lodning på rigsvåben.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag