1417/1650
Napoleon III kaminur af sortmalet træ, indlagt med skildpdde og messing i Boulle maner, skive af hvid emalje. Sign. Paris, Boult. Montmartre 11. Frankrig, ca. 1860. H. 31. B. 40. D. 15.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag og mærker på skkiven.
Varia, 24. april 2014
Vurdering
Hammerslag
21 bud