2446/206
Signeret Isfahan tæppe, Persien. Design med blomstervase på lys bund med fuglemotiver. Knyttet på silkekæde. Signeret: Isfahan Zangane. 20/21. årh. 110×161.
Slidte /manglende frynser.
Fra
i
Glostrup
Vurdering