2438/522
Hans Bunde (f. 1919, d. 1996)
Et par lysestager af sterlingsølv med firsidede fodstykker og runde, tilspidsede stammer og cirkulære lysmanchetter. Udført og stemplet hos Cohr. Vægt 535 g. H. 16,8. Lystyllers indv. diam. 2,3. (2)
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.
Fra
i
Vurdering
36 bud
833786 | ||
1046113 (Autobud) | ||
833786 | ||
1046113 (Autobud) | ||
1049416 | ||
1046113 (Autobud) | ||
1049416 | ||
1046113 | ||
283030 | ||
2354 (Autobud) | ||
51713 | ||
2354 (Autobud) | ||
51713 | ||
2354 (Autobud) | ||
51713 | ||
2354 | ||
1083952 | ||
899542 (Autobud) | ||
1083952 | ||
899542 (Autobud) | ||
1083952 | ||
899542 (Autobud) | ||
1083952 | ||
899542 (Autobud) | ||
1083952 | ||
899542 (Autobud) | ||
1083952 | ||
899542 | ||
1083952 | ||
801465 | ||
1083952 | ||
283030 | ||
1063550 | ||
51713 | ||
979442 | ||
1063550 |