1722/1503
En tibetansk ceremoniel maske af punslet bronze i form af sneløve med horn, dekoreret i farver. Ca. 1900. H. ca. 22 cm. L. 37 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Varia, 1. juni 2017
Vurdering
Hammerslag