1722/​1503

En tibetansk ceremoniel maske af punslet bronze i form af sneløve med horn, dekoreret i farver. Ca. 1900. H. ca. 22 cm. L. 37 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Varia, 1. juni 2017

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

10.000 DKK

10.000 DKK