96/301
Simon Simonsen (f. München 1841, d. København 1928)
Gravhund vogter høns. Maleri. Sign. Simon Simonsen, 1890. 30,5×42,5.
Proveniens: Clasonsborg ved Skarrild. Afbildet
Ældre malerier, 10. maj 2004
Vurdering
Hammerslag