Jens Sørensen (f. Kolding 1887, d. Roskilde 1953)
Portræt af en kvinde rygende en cigaret ved et bord. 1946. Sign. monogram og dateret. Olie på lærred. 33×27.
Proveniens: ABR 1325/714.
Enkelte minimale krakeleringer.