2436/885
Edith Sonne (f. 1910, d. 1993)
Rund vase af chamotte stentøj. Dekoreret med blågrøn transparent glasur. Sign. Sonne, 225 47–88. Udført og stemplet hos Bing & Grøndahl. H. 12. Diam. 14.
Moderne kunst og design, 3. september 2024
Vurdering
Hammerslag