2139/2
Fransk Charles X kommode af mahogni, front med tre skuffer, flankeret af helsøjler med kapitæler af forgyldt bronze, dekoreret med greb af forgyldt bronze og plade af sort granit. 19. årh. H. 93. B. 131,5. D. 66,5.
Brugsslitage. Mindre ridser og mærker. Revner i finéren. Finérskader. To nøgler medfølger. Løse søjler.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud