1744/537
Hans Henrik Lerfeldt (f. Århus 1946, d. København 1989)
“Guvernanten”. Sign. på bagsiden Hans Henrik Lerfeldt 1972–74. Olie på lærred. 65×54.
Mindre krakeleringer og enkelte afskalninger.
Moderne kunst og design, 31. oktober 2017
Vurdering
Hammerslag