Axel Helsted (f. København 1847, d. sst. 1907)
Kystparti fra Rørvig. Usigneret. På etiket på blændrammen betegnet Axel Helsted ca. 1880 Fra Rørvig. Olie på lærred. 31×40.
Mindre afskalninger og krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020