2436/916
Ubekendt design
Figur af udskåret træ i form af næsehorn med indlagte negle af ben. 20. årh. H. 15. L. 29.
Mindre afslag ved mund. Negle let udtørret.
Moderne kunst og design, 3. september 2024
Vurdering
Hammerslag