2043/125
Caroline van Deurs (f. Frederiksberg 1860, d. København 1932)
Interiør med læsende pige i sofa. Sign. C.v.D. Olie på lærred. 55×62.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag