2044/​731

Hans-Agne Jakobsson (f. 1919, d. 2009)

Lysekrone af messing, seks arme med kuppelformede skærme af ravfarvet glas. Udført hos Hans-Agne Jakobsson, AB, Sverige. H. 62. Diam. 57.

Stand

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 27. oktober 2020

Kategori
Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt

4 bud

Tidspunkt Byder Bud
2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK