2044/731
Hans-Agne Jakobsson (f. 1919, d. 2009)
Lysekrone af messing, seks arme med kuppelformede skærme af ravfarvet glas. Udført hos Hans-Agne Jakobsson, AB, Sverige. H. 62. Diam. 57.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt
4 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|