Christian Zacho (f. Grenaa 1843, d. Hellerup 1913)
Parti fra Dyrehaven med græssende hjortevildt. Sign. monogram 83. Olie på lærred. 37×53.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1625, 2016 nr. 75.
Krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Enkelt minimal retouchering.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021