2447/24
Et par fem-armede kandelabre af sølv, fire svungne lysarme centreret omkring den højere og femte lystylle, stamme med kanneleringer, tre-sidet base dekoreret med blomster og bladværk. Stemplet J & co. 830s .Ca. 1900. Vægt ca. 3390 g. H. 57 cm. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Ene stage lettere skæv.
Vurdering