Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Uden titel. Sign. Jorn 68, Épreuve d'artiste til Jørgen Haugen Sørensen. Litografi i farver. Lysmål 45×34.
Litteratur: Van de Loo, nr. 337. Proveniens: Kunstneren Jørgen Haugen Sørensen (1934–2021).
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
CoBrA, 13. december 2022
12 bud