2149/​8503

Russisk ikon med fremstilling af engel. Tempera på træpanel med forsænket billedflade. Ca. 1600. 28,5×22.

Mindre krakeleringer samt afskalninger. Restaureret.

Russisk tema, 6. december 2021

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

12.500 DKK

12.500 DKK
12.000 DKK