2149/8503
Russisk ikon med fremstilling af engel. Tempera på træpanel med forsænket billedflade. Ca. 1600. 28,5×22.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Restaureret.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag