2416/​8

Nyrokoko barbermøbel af nøddetræ, front med to skuffer, top med spejl i ramme af nøddetræ, flankeret af forgyldte lysarme, opsat på trepasfod. 19. årh. H. 147. B. 66. D. 36.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Lysmonteringer bør efterspændes.

Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag