2031/316
Ubekendt maler, 19. årh.
Portræt af en mand. Usigneret. Olie på lærred monteret på pap. 23,5×19,5.
Proveniens: ABR auktion 157, 1963, nr. 66.
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger langs kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag