2137/155
Russisk ikon forestillende “Ubrændelige Tornebusk”(Gudsmoder af den ubrændelige tornebusk). Tempera på træpanel med forsænket billedflade. 19. årh. 31,5×26.
Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. september 2021
Vurdering
Hammerslag