2439/​7560

Jack Kampmann (f. London 1914, d. 1989)

Parti fra Færøerne. Sign. Jack Kampmann, 1988, 182/350. Litografi. Bladstørrelse 38×44. Uindrammet.

Papiret er let gulnet. Mindre håndteringsmærker. Misfarvninger.

Nordatlantisk kunst, 24. september 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

11 bud

1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.100 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
(Autobud) 750 DKK
700 DKK
650 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK