905/124
Alfred Broge (f. København 1870, d. Brønshøj 1955)
Interiør med musicerende kvinder i stearinlysets skær. Sign. Alf. Broge 1918. Olie på lærred. 83×68.
Lærredet er dubleret. Enkelte retoucheringer/reparationer
Malerier og tegninger, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag