2039/​26

Et par franske bergerer af nøddetræ, rigt udskåret med rocailler og bladværk. Rokokoform. Ca. 1900. (2)

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Slidt betræk.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK