2022/​126

Seks hollandske firpas af fajance, dekorerede i mangan med dyr, blomster, vaser og arkitektur. 18.-19. årh. Rammemål 30×30. (6)

Mindre kanthak og afskalninger. Krakeleringer. Én flise med revne, én med større afslag.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK