2022/126
Seks hollandske firpas af fajance, dekorerede i mangan med dyr, blomster, vaser og arkitektur. 18.-19. årh. Rammemål 30×30. (6)
Mindre kanthak og afskalninger. Krakeleringer. Én flise med revne, én med større afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag