2125/​9006

Fransk bureau plat af rosentræ med beslag af forgyldt bronze, plade indlagt med brunt gylden trykt læder. Régence stil, 19. årh. H. 74. L. 143. B. 81.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.

Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag

21.000 DKK

21.000 DKK