2115/109
Christian Zacho (f. Grenaa 1843, d. Hellerup 1913)
Skovparti med vandløb. Sign. CZ 16 Juni 1877. Olie på lærred. 41×63.
Retoucheringer. Område med hvidlig fernis.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag
36 bud