2432/18
Et par franske Napoleon III lysestager af forgyldt bronze, støbt med gennemgående mønster i let relief, opsat på runde baser. 19. årh. H. 25. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre skævheder.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag
10 bud