12119/92
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Ohne titel. Tryksign. Jorn 62. Litografi på papir. Omslag til Nationalmuseets Bøger. Rammemål 55×44.
Katalog medfølger.
Kunst, antikviteter & design, 13. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud