2433/875
Michael Harris (f. 1933, d. 1994)
To vaser af klart glas ilagt med dekoraton af polykromt glas. Usign. 1970/80erne. Unikke. H. 20 og 22. B. 10 og 23. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder overflade ridser.
Moderne kunst og design, 13. august 2024
Vurdering
Hammerslag