2432/​708

Bernt (f. 1937, d. Farum 2017)

Et par bergere med stel af elm, sider og ryg udspændt med fransk flet. Sæde betrukket med lyst patineret naturskind. Udført hos Søborg Møbler. (2)

Original patineret stand. Stel med mindre ridser, mærker og hak. Flet med enkelte minimale defekter. Skind med mindre pletter og overfladiske krakeleringer.

I Lyngby
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?