12013/​127

Tre figurer af udskåret ben. Alle tre figurer har et hul i skulderen, hvor to af dem har rester af træ? Overfladen på på materialet kunne indikere at de er fundet i jorden. D. R. Congo? L. 8–12 cm. (3)

Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.

Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
750 DKK