2006/96
Et par franske lysestager af forgyldt bronze, støbt med løver og gedehoveder, slank stamme prydet med bladværk. 19. årh. H. 23. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag