1312/233
Et sæt på fire nyrokoko stole af palisander, heraf to armstole. 19. årh.s midte. (4)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Slidt betræk. Den ene stol med løs ryg.
Ældre malerier og møbler, 18. marts 2013
Vurdering
Hammerslag