905/44
Hans Hilsøe (f. Thystrup ved Faxe 1871, d. 1942)
Interiør med kvinde, der sidder i en sofa. Sollyset reflekteres på væggen. Sign. H. Hilsøe. Olie på lærred. 57×67.
Malerier og tegninger, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag