905/​44

Hans Hilsøe (f. Thystrup ved Faxe 1871, d. 1942)

Interiør med kvinde, der sidder i en sofa. Sollyset reflekteres på væggen. Sign. H. Hilsøe. Olie på lærred. 57×67.

Malerier og tegninger, 30. november 2021

Vur­dering

20.000–30.000 DKK

Hammerslag

45.000 DKK