2108/682
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
“L'accordéoniste”. Usign. Litografi i farver. Lysmål 36×52.
Litteratur: Mourlot nr. 204.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud