1421/1661
Grønlandsk konebåd med tre dukker, samt en kajak med enkelt dukke. 20. årh. L. 69 og 78 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Rridser og mærker.
Varia, 22. maj 2014
Vurdering
Hammerslag