1421/​1661

Grønlandsk konebåd med tre dukker, samt en kajak med enkelt dukke. 20. årh. L. 69 og 78 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Rridser og mærker.

Varia, 22. maj 2014

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK