2022/500
Arne Haugen Sørensen (f. København 1932)
“Isaks ofring”. Sign. Sørensen, 94. Olie på lærrred. 80×80.
Udstillet: “Lise & Leif Olesens samling”, Randers Kunstmuseum, 4. okt.-4. jan. 2004.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud