2045/154
Engelsk sekstant af messing. Mrk. Sewill, maker to the royal navy. Liverpool. I kasse af mahogni. 20. årh.s begyndelse.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Revner i kassen.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag