1812/4
Fransk trumeauspejl af bemalet og forgyldt træ, øverst dekoreret med kineserier, to lysarme. 19. årh.s slutning. H. 160. B. 84.
Brugsslitage. Afskalninger. Krakeleringer på billedfelt.
Ældre malerier og møbler, 19. marts 2018
Vurdering
Hammerslag